Yeni tr betboo adresi nedir?

2016 Avrupa Kupası Maç Tarihleri Neydi?

By on 2 Mart 2017 in Spor Ana Menusu

2016 Avrupa Kupası maçları ne zaman yapıldı derdine düşenler için süre dolmak üzere. Avrupa Kupası Maç tarihleri biliniyor olsa da, son günler kala her yerde ayrı bir heyecan yaşanmakta. Bu tarz organizasyonları takip eden birçok profil bulunmakta. Avrupa Kupa maçlarının düşkünleri, öncelikle tüm coşkuyu yerinde izlemek isteyenlerle, TV ekranında daha rahat ve de masrafsız olarak izlemek isteyenler olmak üzere 2 gruba ayrılmaktadır. Avrupa Futbol Şampiyonasını yerinde izlemek isteyenler de kendi içlerinde sınıflanmaktadır.

  • Futbol tutkusu yüksek kişiler, bu tarz büyük Futbol organizasyonlarından müthiş keyif almaktadırlar. Bu tarz kişiler, Avrupa Futbol Şampiyonasının nerede yapılacağını duyar duymaz, ülke ile ilgili konaklama yerleri hakkında bilgi almaya koyulmaktadırlar. Bu profildeki seyirciler konaklama yerlerinin stada en yakın yerde olmasına önem verirler. Amaçları ülkeyi gezmek değildir. Alışveriş de akıllarından geçmemektedir. Futbol coşkusunu iliklerine kadar yaşarlar ve evlerine dönerler.
  • Avrupa Futbol Şampiyonası gibi dünyanın gözü önünde gerçekleşen büyük ve etkileyici organizasyonların bir parçası olması seven seyirci profilinde, amaç sadece Futbol değildir. Ambiyansı yaşamak, farklı bir ülkeyi tanımak ve az da alışveriş yapmak, kesinlikle bu profildeki seyirci profiline keyif vermektedir.

Her ne sebepten olursa olsun, dünyada pek çok kişi, Avrupa Futbol Şampiyonasını yerinde izlemeyi tercih etmektedir. Sırf bu yüzden de çok önce davranıp, her türlü rezervasyon ve ödeme işlemlerini, yıllar önceden gerçekleştiren milyonlarca insan bulunmaktadır. Dolayısıyla da Avrupa Futbol Şampiyonası için ev sahibi olma isteği gelişmektedir.

Fransa 2016’da Futbolla Coşacak!

2016 yılında 3. kez ev sahibi olacak Fransa, bu kararın 2010 yılında verilmiş olmasından bu yana, ülkedeki var olabilecek eksiklikleri de düzenlemiştir. Bu tarz organizasyonlar, ülkelerin profillerine gereken önemi vermeleri adına da uyarıcı bir etki sağlamaktadır. Fransa’nın ev sahibi olmasına karar veren sistem, 2 aşamalı bir seçimden oluşmaktadır. Bu oylamada verilen oyları etkileyen birçok faktör bulunmaktadır. Bu faktörlerin en başında Stadyumlar gelmektedir. Fransa statları açısından yeterli bir ülke olarak kabul edilmektedir. Dünya standartlarına uyan 10 tane büyük kapasiteli olan Fransa, sodyumların ulaşım sorunlarını da düşünmüştür. Bu nedenle henüz yapım aşamasındayken, statların güzergâhları hesaplanmıştır. Bugün Fransa’nın şehir merkezlerinde trafik sorunu yaşanıyor olsa da statlar için aynı problemden nasibini alıyor demek mümkün değildir.

Türkiye 2016’da Avrupa Şampiyonu Olacak mı?

Neden olmasın? Türkiye 8 yıl aradan sonra, çok başarılı olduğu tüm dünyaca düşünülmekte olan bir kadro ile Avrupa Futbol arenasında boy göstermeye hazır bulunmaktadır. Türkiye 2016 Avrupa Futbol Kupasına, elemelerden hariç tutularak, direkt finallere davet edilmiştir. Türkiye en son 2008 yılında Avrupa Futbol Şampiyonasına katılmıştır.

Fransa’nın Nice şehrinde yapılan kuralar sonucu Türkiye, Hollanda, Çek Cumhuriyeti, Letonya, İzlanda ve Kazakistan’la A grubunda bulunmaktadır.

Subscribe

If you enjoyed this article, subscribe now to receive more just like it.

Comments are closed.

Top